Jak zareagował rynek nieruchomości we Włoszech ponad rok po pandemii?

Jak zmienił się rynek nieruchomości od wybuchu pandemii i jakie są trendy w branży.

Sektor mieszkaniowy wykazał się odpornością, twierdzą analitycy, zwłaszcza pod względem ożywienia wolumenu transakcji.

Już w IV kwartale 2020 r. nastąpił wzrost obrotów o prawie 9% w porównaniu do 2019 r.; działo się to zarówno w stolicach, jak i poza nimi. Eksperci spodziewają się podobnego trendu przez cały 2021 r., w oparciu o rosnący we włoskich miastach duży popyt na nieruchomości. Ta perspektywa jest prawdopodobnie związana z silnym wzrostem prywatnych oszczędności, dbałością o mieszkania podczas pandemii oraz dostępnością ulg hipotecznych ze strony instytucji pożyczkowych.

Ogólnie rzecz biorąc, podobnie jak we wszystkich sektorach, następuje przyspieszenie procesu cyfryzacji, przynosząc korzyści platformom takim jak Casavo, które mogą uprościć doświadczenie użytkownika dzięki technologii poprzez ograniczenie kontaktu fizycznego.

W porównaniu do innych sektorów, nieruchomości są nadal mało zdigitalizowane, a większość działań nadal prowadzona jest w tradycyjny sposób, często niezgodny z aktualnymi potrzebami konsumentów i operatorów rynkowych. W efekcie możliwości są ogromne, a obecne trendy to tylko pierwszy krok w kierunku bardziej obiecujących zmian, które wpłyną na wszystkie aspekty rynku nieruchomości.

W ostatnim czasie obserwujemy wiele trendów i inwestycji technologicznych w tym zakresie: sprzedaż e-home, alternatywne formy finansowania dla kupujących, platformy społecznościowe, otwarcia inwestycji w nieruchomości skierowane do oszczędzających, oprogramowanie do zarządzania, analityka danych skierowana do sektora operatorów.

Яндекс.Метрика