Włochy:

Corso Imperatrice, 8 - 18038 San Remo (IM)
Telefon: +390184639032 - +393884227146
E-mail: info@azarovs.ru

Jakie są obowiązki pośrednika nieruchomości we Włoszech?

Dla tych, którzy kiedyś natknęli się na pośredników w handlu nieruchomościami w Rosji, ten artykuł będzie dla Ciebie rewelacją. We Włoszech jest inaczej!

Tutaj jeden agent może reprezentować zarówno Kupującego, jak i Sprzedającego. I dla obu stron musi być równie lojalny!))

Tak więc zadaniem Agenta jest przeprowadzenie transakcji od początku do końca, omijanie i omijanie wszelkich przeszkód i „ukrytych pułapek”, bycie piśmiennym i zrozumienie ustawodawstwa danego kraju, a także posiadanie wiedzy na temat budowy domów we Włoszech .

Agent zobowiązany jest do samodzielnego zbadania dokumentów, okazania ich notariuszowi i dopiero wtedy, jeśli nie ma żadnych obciążeń, zagrożeń, kontynuować komunikację ze stronami w sprawie przedmiotu.

Z mojej praktyki: jako pośrednik na pewno doradzę moim klientom, udzielę praktycznych porad na temat obiektu: czy warto iść dalej, czy lepiej zapomnieć o tym pokoju i niewątpliwie zaproponuję inne opcje, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Ważny punkt: rejestrujemy umowę w urzędzie skarbowym! To gwarancja przed dwukrotną, trzykrotną odsprzedażą nieruchomości. Zabieg możesz wykonać sam, ale Agent zrobi to profesjonalnie dla obu stron!

Zgodnie z włoskim kodeksem cywilnym praca pośrednika kończy się po podpisaniu umowy przedwstępnej - czyli przed zawarciem transakcji i przeniesieniem własności. W tym momencie włoski pośrednik ma prawo do otrzymania prowizji.

Czy uważasz, że to źle? Ale dalej nie zależy od agenta, jeśli zdecydujesz się ograniczyć na tym etapie. Ale partia, chroniona kompetentnymi działaniami agenta, może być spokojna o przyszłą nieruchomość.

Jak pracuję? Oferuję do momentu zawarcia umowy kupna-sprzedaży. Posiadam ogromną bazę wyszukiwania nieruchomości we Włoszech, Francji i Monako, mogę zaoferować każdą opcję sprzedaży nieruchomości

Często słyszę pytanie: „Co to jest umowa przedwstępna?” Opowiem o tym w następnym artykule.

Jeśli masz jakieś pytania, napisz, odpowiem!

Яндекс.Метрика