Włochy:

Corso Imperatrice, 8 - 18038 San Remo (IM)
Telefon: +390184639032 - +393884227146
E-mail: info@azarovs.ru

Jak zapłacić za usługi pośrednika we Włoszech 2021

Niedawno zadzwonił jeden znajomy i zapytał: „Słuchaj, wyjaśnij mi, kto i jak powinien zapłacić prowizję pośrednikowi we Włoszech, jestem zdezorientowany.

Jeśli chcesz, aby Twoja włoska transakcja była jak najbardziej bezpieczna, zatrudnij pośrednika! Zwłaszcza jeśli nie jesteś ekspertem od włoskiego prawa i nie wiesz, gdzie czeka Cię „niespodzianka”

Znajdź sobie profesjonalnego agenta, który pracuje od ponad roku - to gwarancja transakcji!

Kto płaci agentowi? Włoskie prawo nie zabrania otrzymywania prowizji od obu stron. Jeśli kupujący i sprzedający mają własnych agentów, prowizja jest dzielona. Przy podpisywaniu umowy kupna zawarta jest umowa przedwstępna, klauzula o prowizji pośrednika.

Nuance: jeśli pierwsze obejrzenie obiektu odbyło się u konkretnego specjalisty, to w przypadku zakupu tej nieruchomości musisz kupić obiekt za pomocą tego agenta. Kupujący, który wyjeżdża do innego agenta, będzie musiał zapłacić prowizję obu.

Jest kilka punktów:

W przypadku podpisania umowy przedwstępnej w celu zabezpieczenia samej transakcji, pracę agenta uważa się za wykonaną i przysługuje mu pełne wynagrodzenie.

W praktyce płatność można podzielić na dwie części: po podpisaniu przez strony umowy kupna oraz w dniu podpisania tytułu własności.

A przy zakupie na kredyt agencja otrzyma wynagrodzenie dopiero po pozytywnej decyzji organizacji finansowej

CENA OBIEKTU NIE ZAWIERA PROWIZJI REALTORA!

Prowizja jest wypłacana w formie dowolnej gwarantowanej płatności bezgotówkowej.

A co z wielkością prowizji?

Z reguły każdy region Włoch ma swoją wielkość od 3 do 5%, nie zapomnij o VAT 22% (nie dla wszystkich agencji). W praktyce: procent jest negocjowany i ustalany w umowie.
Czy są jeszcze jakieś pytania? Napisz - odpowiem!

Яндекс.Метрика