Włochy:

Corso Imperatrice, 8 - 18038 San Remo (IM)
Telefon: +390184639032 - +393884227146
E-mail: info@azarovs.ru

Jeśli podjąłeś decyzję o zakupie nieruchomości na Lazurowym Wybrzeżu we Włoszech, to z pewnością zdasz sobie sprawę z pełnej odpowiedzialności za to wydarzenie. I oczywiście chciałbyś mieć osobę, która pomoże Ci nie tylko znaleźć wymarzone mieszkanie, ale także zaoszczędzić pieniądze, pracować nad poszukiwaniem nieruchomości, przygotować wszystkie niezbędne dokumenty.

Jak wybrać agenta nieruchomości na Riwierze Francuskiej i we Włoszech?

1. Pamiętaj, aby zapytać pośrednika, czy przez cały czas pracuje z nieruchomościami, czy też od czasu do czasu angażuje się w tego rodzaju działalność jako pracę poboczną. Nasza agencja nieruchomości znajduje się w San Remo w regionie Liguria we Włoszech. Tak naprawdę od dawna zajmujemy się nieruchomościami w tym regionie, dobrze znamy wielu rosyjskojęzycznych agentów nieruchomości. I doskonale zdajemy sobie sprawę jak intensywna jest działalność na rynku nieruchomości, jak bardzo wymaga dbałości o siebie, ciągłej analizy rynku włoskiego, badania innowacyjnych technologii i metod sprzedaży.Z własnego doświadczenia możemy powiedzieć, że łączenie działalności na rynku nieruchomości w Włochy z czymś innym są po prostu nierealne.

Jeśli ktoś mówi Ci, że jest pośrednikiem w obrocie nieruchomościami dla zabawy, że ma główną pracę, nie powinieneś liczyć na wysoki poziom profesjonalizmu w świadczeniu usług. Nawet jeśli taki agent prosi o niższą cenę za swoje usługi. Kolejną cechą Włoch jest obecność pośredników. Wielowarstwowe pośrednictwo w obrocie nieruchomościami jest tutaj normalną praktyką. Ludzie często negocjują z firmami z branży nieruchomości, aby przyciągnąć klientów za określoną opłatą. Co to oznacza dla Ciebie? Zwykle wszystko kończy się dla Ciebie wzrostem kosztów usług: agencja musi „odzyskać” prowizję, którą przekazała pośrednikowi za Ciebie.

2. Jeśli wcześniej szukałeś nieruchomości na wybrzeżu Francji lub we Włoszech w Ligurii, prawdopodobnie nie raz natknąłeś się na rekomendacje w Internecie, aby poszukać wiarygodnego rosyjskojęzycznego agenta nieruchomości przez znajomych i osoby, z którymi możesz zaufanie. Z jednej strony ma to sens, ale z drugiej... Wyobraź sobie, że twój przyjaciel kupił mieszkanie w północnych Włoszech z pomocą jakiegoś agenta. Jednocześnie była całkiem zadowolona z tego, że agent czasami się spóźniał, nie zawsze przychodził na seanse, nie oddzwonił o określonej godzinie, jak obiecał. Być może twój przyjaciel tego nie zauważył, ale czy jesteś gotowy „wybaczyć” takie drobiazgi?

Jest mało prawdopodobne, abyś czuł się komfortowo z niepunktualną osobą, jeśli sam traktujesz umowy bardzo poważnie. Otrzymując rekomendacje od znajomych na temat pośrednika w obrocie nieruchomościami, spróbuj dokładnie wyjaśnić, jakie cechy profesjonalnego pośrednika nieruchomości lubi, w jaki sposób dana osoba rozwiązała pojawiające się problemy itp. Będzie lepiej, jeśli skontaktujesz się z kilkoma agencjami na wybrzeżu Ligurii (ponieważ chcesz tutaj kupić nieruchomość) i zapoznasz się z kilkoma agentami, uzyskasz jak najwięcej informacji na ich temat, przeczytaj recenzje na temat ich pracy online. Każda mniej lub bardziej profesjonalna agencja zadba o swoją reputację we Włoszech, a Rosjanie zawsze znają nazwiska dobrych agentów.

3. Zwróć uwagę na to, jak każdy agent mówi o swoich współpracownikach. Wszelkie zazdrosne wypowiedzi, irytujące nuty w głosie wskazują tylko, że sama osoba nie odnosi sukcesów w swoich działaniach. Ufanie temu zdecydowanie nie jest tego warte. I na pewno ma mało pracy, bo zbieranie plotek i gadanie o współpracownikach to zły czas. Ogólnie myślę, że rozumiesz, o czym piszemy!

4. Możesz ocenić profesjonalizm agenta, ucząc się, jak pracuje. Na przykład nasza agencja zajmuje się wyłącznie nieruchomościami w Ligurii i na Riwierze Francuskiej, a nie jako większość agencji pośredniczących w całych Włoszech.

To jest liguryjskie wybrzeże Włoch i Francji. Nie mamy ochoty ani możliwości, aby być rozpylonym na terenie całego kraju, ale doskonale znamy lokalny rynek nieruchomości. To mówi o profesjonalizmie.

5. Zwróć uwagę na koszt usług w agencji. Oczywiście wszyscy kochają oszczędzać. Istnieją jednak średnie ceny usług pośrednika we Włoszech. Profesjonalista nie będzie angażował się w dumping - są to cechy początkujących i „amatorów”.

6. Bardzo WAŻNE jest, aby agencja, której chcesz zaufać, posiadała biuro i stacjonarną lokalizację. Uważaj na każdego, kto pracuje w mieszkaniach lub spotyka Cię w kawiarni lub agencji nieruchomości innej firmy. Każda szanująca się agencja powinna mieć biuro z personelem, reklamą, osobistą stroną internetową itp.

Mam nadzieję, że podobał się Wam nasz krótki artykuł i z grubsza wiesz, co zrobić, wybierając włoskojęzyczne lub francuskojęzyczne agencje nieruchomości!

Яндекс.Метрика