Czy chcesz zachować to wyszukiwanie?

Otrzymuj nowe reklamy pasujące do Twojej prośby przez e-mail co tydzieńDziękuję Ci!

Zapisaliśmy Twoją prośbę, będziesz otrzymywać cotygodniowe aktualizacje e-mail z najnowszymi wybranymi dla Ciebie wiadomościami!

Nieruchomości w Basilicata

Region Basilicata znajduje się w południowej części Włoch i jest obszarem górzystym z podgórzami, które okresowo zmieniają zielone doliny.

Wąska część regionu ma dostęp do morza od zachodu i wschodu. Górzysta część Basilicaty jest jałowa i prawie nie ma wegetacji. Niewiele jest tu nieruchomości, sporadycznie można znaleźć samotną willę lub dwór. Duże wsie położone są głównie u podnóża pogórza, a nawet wtedy w znacznej odległości od siebie. Pomimo tego, że Basilicata ma dwa wybrzeża morskie, nie ma dużych portów i obszarów metropolitalnych.

Klimat regionu jest dość typowy dla całego kraju, mimo że Basilicatę obmywają Adriatyk i Morze Śródziemne. Ciepłe wiatry z południa osuszają powietrze, usuwając wilgoć.

Jeszcze przed podbojem przez starożytny Rzym region ten nazywał się Lucania. Nieco później cesarz August zmienił nazwę na Basilicata, co z greckiego oznacza „książę”. W latach 1932-1947 rząd ponownie zmienił nazwę na Lucania. Teraz, pomimo obecnej nazwy, miejscowi nadal nazywają siebie Lukanami, z czego są bardzo dumni.

Za główne ośrodki przemysłu w regionie uważane są zakłady rolnicze i hodowla zwierząt. W pobliżu złóż metanu znajduje się również kilka zakładów chemicznych. Wyroby z drewna i ceramiki Bazyliki są znane w całym kraju.

Na terenie regionu znajduje się wiele muzeów poświęconych niektórym wykopaliskom archeologicznym starożytnych wsi, sztuce i historii regionu. Najpopularniejsze miejsca dla turystów to jezioro Monticchio, które znajduje się w kraterze wygasłego wulkanu, a także plaże Maratea i Metaponto.

Miłośnicy wina mogą cieszyć się lokalną dumą Aglianico del Vulture.

Jeśli podoba Ci się ten obszar, podpowiem Ci, którą nieruchomość lepiej kupić.

 

 Nie znaleziono właściwości o określonych parametrach

Chcesz być świadomy, kiedy pojawiają się nowe obiekty o takich cechach?

Zapisz swoje wyszukiwanie
Włochy
AiroleAlassioAlbengaAlbisola SuperioreAmegliaAndoraApricaleArcolaArenzanoArmoArnascoAurigoAvegnoBadaluccoBaiardoBalestrinoBardinetoBargagliBergeggiBeverinoBogata szklarnia ”Bogaty w Zatoce SpeziaBogliascoBoissanoBolanoBonassolaBordigheraBorghetto D'ArrosciaBorghetto Di VaraBorghetto Santo SpiritoBorgio VerezziBorgomaroBormidaBorzonascaBroń TaggiaBrugnatoBusallaCalice Al CornoviglioCalizzanoCampo LigureCampomoroneCamporossoCarascoCaravonicaCarrodanoCasanova LerroneCasarza LigureCastelbiancoCastellaroCastelnuovo MagraCastelvecchio Di Rocca BarbenaCastiglione ChiavareseCelle LigureCengioCeranesiCerialeCerianaCezChiavariChiusanicoChiusavecchiaCisano Sul NevaCivezzaCogoletoCogornoCoreglia LigureCosio di ArrosciaCostaraineraCrocefieschiCykaniaCyprysDavagnaDegoDeiva MarinaDeskaDiano ArentinoDiano CastelloDiano MarinaDiano San PietroDolceacquaDolcedoDrzwiErliFavale Di MalvaroFiumaretta di AmegliaFontanigordaFrachtFramuraGarlendaGenuaGiusteniceGorretoGwiazdaImperiaIsola del CantoneIsolabonaJabłkajadę do LiguriiJeleńKair MontenotteKamień LiguryjskiKarpasiokielich liguryjskikoseriaLaiguegliaLeiviLericiLevantoLiga finałowaLorsicaLucinascoLumarzoMaglioloMaissanaMaksimumMallareMarina AlbissolaMarina Di AndoraMasoneMendaticaMezzanegoMignanegoMoconesiMoja córkaMolini Di TrioraMonegliaMontalto LigureMontebrunoMontegrosso Pian LatteMonterosso Al MareMontoggioMurialdoNasinoObserwujOgr FeglinoOlivetta San MicheleOnzoOpieka nad samochodemOreroOrtonowoOrtoveroOrzeł ArrosciaOsigliaOspedalettiOłtarzPaletyzacjaPerinaldoPiana CrixiaPietrabrunaPieve di TecoPieve LigurePlodioPoggiPompejańskiPontedassioPontinvreaPornasPortofinoPortovenerePożyczkaPropataPrzyprawaQuilianoRanzoRapalloReccoRezzoRezzoaglioRialtoRiomaggioreRiva LigureRoccavignaleRocchetta Di VaraRocchetta NervinaRonco ScriviaRondaninaRoussillonRovegnoSan Bartolomeo Al MareSan Biagio Della CimaSan Colombano CertenoliSan Lorenzo al MareSan RemoSant'OlceseSanta Margherita LigureSanto Stefano Al MareSanto Stefano D'AvetoSanto Stefano Di MagraSarzanaSasselloSavignoneSavonaSeborgaSestri LevanteSkrzynkaSoldanoSoriSpotornoStellanelloSzósty GodanoSzyszkaTaggiaTerzorioTesticoTiglietoToiranoTorrigliaTovo San GiacomoTribognaTrioraTysięcznyUrbeValbrevennaVallebonaVallecrosiaVarazzeVarese LigureVendoneVentimigliaVernazzaVessalicoVezzano LigureVezzi PortioVillanova D'AlbengaVobbiaWasiaszWałek zębatyWilla FaraldiWózWycofaćŻadenZamek VittorioZespół muzycznyZignagoZoagliZuccarello
Яндекс.Метрика