Włochy:

Corso Imperatrice, 8 - 18038 San Remo (IM)
Telefon: +390184639032 - +393884227146
E-mail: info@azarovs.ru

Cały czas rozmawiają o jedzeniu!

„Nie rób kultu z jedzenia!” – powiedział Ostap Bender

Wydaje mi się, że kuchnia, zwłaszcza narodowa, nie jest na próżno związana z kulturą kraju i charakteryzuje kraj. Obżarstwo i bezmyślne przejadanie się to jedno, ale mówienie o jedzeniu to kultura i sztuka. Co tam, jedzenie, wino - to święte tematy! Możesz o tym mówić przynajmniej tak długo, jak to możliwe!

Moim zdaniem Włosi uwielbiają rozmawiać! A temat jedzenia jest absolutnie niewyczerpany.

A o czym jeszcze rozmawiać poza jedzeniem i pogodą, które dotknęłyby absolutnie wszystkich? We Włoszech często upijamy się tym, jak poważnie i przez długi czas Włosi mogą rozmawiać o JEDZENIU. Staną w kręgu i pogadamy o tym, jak pysznego ogona wołowego nauczyli się w nowej trattorii: "Mario, musisz tam iść! Ale terramissa nie była zbyt dobra. To wszystko dlatego, że włożyli niewłaściwe ciastko. Ja spraw, aby w domu było smaczniej. Czekaj, powiem ci, jak powinno być. Weź jajka ... "

W porządku, że Mario jest mężczyzną. We Włoszech rozmawianie na tematy kulinarne z mężczyznami to coś więcej niż zwykle. Właściwie wrócą później do domu i będą gotować.

Włosi są wybredni w kwestii jedzenia. Nie są to bynajmniej modne diety i odrzucenie wszystkiego na świecie. To jest zupełnie inne podejście do jedzenia. Interesuje ich: z czego jest zrobione to danie, gdzie rósł ten karczoch i gdzie biegała ta koza. Jest oczywiście proces gotowania. Jak dokładnie ugotować karczochy, co wycisnąć z nich maksymalny smak?

Każdy Włoch ma swoją ulubioną restaurację. Każdy region ma swoje własne rodzaje makaronów i sosów. Dlatego we Włoszech nie wystarczy zobaczyć, co masz na talerzu. Ludzie przychodzą do restauracji, wybierają danie i długo dyskutują z kelnerem o pochodzeniu produktów, sposobie przygotowania i historii.

Lubię takie rozmowy, ponadto doceniam Włochów za takie podejście do gastronomicznych przyjemności.

Czy są wśród was smakosze?

Яндекс.Метрика