Włochy oczami turysty

Co turyści i mieszkańcy dzielą się na forach.

Ktoś wyliczył, że we Włoszech, czyli w samym Rzymie, jest około dwóch tysięcy fontann, ale tylko około 120, które turysta chce zobaczyć. Fontanny, jak mówią, wcześniej służyły jako magazyny wody - podczas oblężenia miasta ratowały mieszkańców przed pragnieniem. Według innej wersji każdy szanujący się bogaty mieszkaniec miasta utrwalił swoją pamięć, budując fontannę.

Turyści są zadowoleni – we Włoszech między miastami kursują najszybsze pociągi, których prędkość dochodzi do 300 km/h. Zaledwie półtorej godziny i jesteś już w innym mieście oddalonym o setki kilometrów.

We Włoszech obowiązuje opłata klimatyczna za noclegi w wysokości około 3 euro. A zimą lub późną jesienią pokoje mogą nie mieć ogrzewania. Właściciele oszczędzają energię elektryczną, która we Włoszech jest droga.

Wszyscy wiedzą, że we Włoszech kochają mały transport. W kraju jest problem: wąskie uliczki, do których trzeba się dostosować. Dlatego bardzo popularne są małe samochody, skutery, motocykle. Ale trik jest na plus - podatek od małego samochodu jest niższy niż za „normalny” samochód.

Wiele osób wie, że we Włoszech pyszne jedzenie, wysokiej jakości produkty. W sklepach, nawet zimą, zawsze jest bogaty asortyment warzyw i owoców, a na targ można iść jak do muzeum, najważniejsze jest, aby nie zapomnieć, dlaczego przyjechałeś)))

We Włoszech, w kawiarniach, restauracjach czy w dowolnym miejscu publicznej gastronomii, turyści obciążani są podatkiem od usług w wysokości 2-3 euro, jeśli usiądą przy stole, mogą tę kwotę od razu uwzględnić w rachunku.

Fashionistki wiedzą, że Włochy to miejsce na świetne zakupy. Ludzie przyjeżdżają tutaj, aby zamówić u mistrza ubrania i buty najwyższej jakości. Najbogatszy wybór odzieży, co dziwne, odzieży męskiej i na każdy gust.

A we Florencji na każdym kroku są prywatne sklepy sprzedające torebki. Możesz też odebrać torbę na rynku, ale musisz być przygotowany na to, że możesz wpaść na podróbkę - Indianie sprzedają torby. Torbę lepiej kupić w sklepach prowadzonych przez lokalnych rzemieślników.