Życie nad jeziorem Maggiore

Najbardziej znane włoskie jeziora to Como, Garda i Maggiore, ale także Lugano i Iseo, więc jeśli chodzi o nieruchomości, to pięć wspaniałych jezior jest branych pod uwagę. Ogólnie we Włoszech rozsianych jest około 1500 pięknych jezior, z których większość znajduje się w północnej części Włoch.

Odpoczynek i mieszkanie w domkach nad jeziorami – dla Włochów to alternatywa dla nadmorskich kurortów, gdzie latem oszczędzają się podczas upałów, bo klimat w pobliżu jezior jest jednak zawsze łagodniejszy, jak całe życie w takich rejonach. Dlatego właśnie wzdłuż brzegów jezior zawsze jest wybór willi na sprzedaż.

Maggiore - drugie co do wielkości jezioro we Włoszech leży na granicy ze Szwajcarią, a na pograniczu regionów Lombardii i Piemontu. Wybrzeże znane jest ze swoich stromych i wysokich, malowniczych brzegów. Tutejsze są włoskie miasta Stresa, Baveno i Verbania, aw pobliżu znajduje się mediolańskie lotnisko Malpensa.

Dlaczego okolica jest atrakcyjna? Domy na tym wybrzeżu oferują niezapomniany widok na Wyspy Borromee, które należą do włoskiej rodziny Borromeo.

Ile kosztuje nieruchomość w pobliżu jeziora Maggiore? Możesz kupić mieszkanie za 300 tysięcy euro, a dom za 500 tysięcy euro. Proponuję rozważyć opcje w miastach Stresa. Miejsca te posiadają mieszkania w odrestaurowanych starych budynkach z balkonami i prywatną plażą. Ale w Argegno można zaoferować stuletni budynek dawnej trattorii, który znajduje się na ulicy nad jeziorem i został przerobiony na budynek mieszkalny.