5 powodów, aby żyć we Włoszech

Włochy to niesamowity kraj nad Morzem Śródziemnym! Jest wiele powodów, które sprawią, że się zakochasz i rozważysz przeprowadzkę do tego kraju.

Dlaczego warto dokonać wyboru na korzyść Włoch.

Natura Włoch. Jakiegokolwiek krajobrazu lub miejsca we Włoszech szukasz, znajdziesz je tutaj. Jeśli lubisz budzić się rano z widokiem na Alpy i Apeniny, lub jeśli wieczorny zachód słońca nad morzem Apulii i Sycylii uspokaja Cię, chcesz poczuć urok Sardynii i Toskanii, to wszystko Włochy! Kochaj starożytność i chcesz mieszkać obok starego zamku lub dać się oczarować starożytnej Umbrii, Lacjum, Abruzji i zapierającym dech w piersiach widokom na Dolomity - to są Włochy.

Włochy nazywane są skansenem, tak naprawdę jest. Z północy na południe można zobaczyć dowody niesamowitej przeszłości kraju. Włochy są domem dla największej liczby obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, co jest wyjątkowym przywilejem.

Nie zapomnij o kuchni włoskiej! Pizza, wszelkiego rodzaju makarony, lasagne z sosem mięsnym, risotto, tortelli dyniowe, tagliatelle z grzybami, canederli, pizzocheri i arancini to włoska sztuka kulinarna, za którą szaleje cały świat! Każdy region ma swoje specjały, których warto spróbować chociaż raz w życiu, a ich smak zachwyci.

A wino? Nawet jeśli nie jesteś fanem napojów alkoholowych, pokochasz włoskie wino! W 2018 roku Włochy ugruntowały swoją pozycję światowego lidera w produkcji wina. Od Alp aż po Sycylię to podróż przez historię wina Włoch, bogatą w kulturę, winogrona, wielowiekowe tradycje i wybór win. Spróbuj Barolo lub Moscato D'Asti z Piemontu, Gewurztraminer i Riesling z Trentino, Brunello i Chianti Classico z Toskanii, Primitivo Di Manduria z Apulii, Vermentino z Sardynii… lista jest długa!

Ach kawa! Gdzie można dostać najlepszą kawę we Włoszech? Wszędzie. We Włoszech istnieje prawdziwa kultura kawy. Na przykład w Neapolu dostaniesz szklankę wody i filiżankę kawy. Oznacza to, że możesz najpierw umyć usta wodą, a potem wypić kawę, a nie na odwrót!