Przyjaźń po włosku

Przyjaciele, czy wiecie, jak „amico” jest tłumaczone z włoskiego?

To są słowa: znajomy, przyjaciel, przyjaciel. Włosi trzymają wszystkich na dystans, a nie bliżej siebie, do swojego terytorium, więc jest tylko jedna koncepcja dla wszystkich - przyjaciele i nieznajomy.

W języku rosyjskim np. bliskich dzielimy na: przyjaciela, przyjaciela, przyjaciela „do grobu”, wroga, wroga itp. Ale Włosi mówią po prostu „znajomy”. Dla nich każdy rodzaj znajomości i związku określa się jednym słowem amico = przyjaciel lub amica = dziewczyna. W ten sposób wszystko jest proste i jasne bez sentymentalizmu!)))

Ale tak czy inaczej, Włosi cenią przyjaźń, która od dzieciństwa i nadal komunikuje się dla przyjemności. To bardzo towarzyscy ludzie! Lubią utrzymywać pożyteczne kontakty z byłymi kolegami z klasy, z kolegami z ich dawnej i obecnej pracy, z właściwymi ludźmi - tym starają się otaczać Włosi.

Włosi mówią: „przyjaźń i wino nie są warte ani grosza, dopóki się nie zestarzeją!”

Pytasz, jak Włosi odnoszą się do turystów, imigrantów? Potem otwierają się z całą szerokością swoich dusz! Włoch pomoże ci we wszystkim! Ale to jest, dopóki nie zaczniesz ich męczyć swoimi prośbami!)))

Jak powiedziałem, Włosi kochają wolność i nie lubią przemocy wobec siebie i tego, że byliby obarczeni problemami. W takich przypadkach prawdziwy Włoch po prostu zniknie z horyzontu Twojego życia.

Masz przyjaciół we Włoszech? Czy jesteście przyjaciółmi przez długi czas?