„Inteligentny dom” w domach Włochów

Dzisiejszy artykuł opowiada o tym, jak Włosi otwierają drzwi sztucznej inteligencji.

Inteligentne urządzenia i rozwiązania dla domu: ogrzewanie, klimatyzacja, instalacje elektryczne, systemy sterowania oknami, drzwiami i alarmy antywłamaniowe coraz częściej wkraczają w nasze codzienne i domowe życie. A wszystko to jednym słowem – inteligentny system „Inteligentny dom”

Według ankiety przeprowadzonej wśród Włochów, których można swobodnie oglądać w Internecie, system Smart Home jest obecnie preferowany ponad kilka lat temu.

Wśród produktów preferowanych przez Włochów, oprócz rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa domowego, takich jak alarmy drzwi i okien, nadzór wideo, w ciągu ostatnich dwóch lat na rynek weszły następujące produkty Smart Home: Google Home i Amazon Echo, które są jednymi z najlepszych ofert . W przypadku Google Home Mini ceny wahają się od 29,99 EUR za ofertę: sterowanie głosowe, które łączy się z urządzeniami w celu odtwarzania muzyki, odpowiada na pytania, czyta wiadomości, prognozę pogody, ustawia alarmy, sprawdza kompatybilne urządzenia inteligentnego domu, do 150 EUR za drugą generację Modele Echo Plus.

W branży AGD najpopularniejsza jest pralka smart, podłączona do Internetu i programowana przez specjalną aplikację. Program pozwala monitorować i zarządzać praniem w dowolnym miejscu i czasie, śledząc zużycie energii za pomocą cyklu wsadu, zmieniając programy prania, które pomogą Ci zaoszczędzić energię i obniżyć koszty eksploatacji domu we Włoszech. Innym ważnym urządzeniem są telewizory Smart TV dostępne w większości włoskich domów, z różnymi cenami i modelami, ale wszystkie z funkcjami i usługami związanymi z Internetem.

Bardziej niszowe są rozwiązania do sterowania ogrzewaniem i klimatyzacją: kotły, termostaty i klimatyzatory połączone z asystentami mowy i zapewniające znaczne oszczędności energii. Znaczący wzrost oferty we Włoszech zaobserwowano w obszarze rozwiązań oświetleniowych: podłączonych żarówek, przełączników Wi-Fi i inteligentnych gniazd, które są coraz częściej testowane we włoskich domach.