Certaldo - malownicza wioska we Włoszech

 

Jeśli lubisz odkrywać nowe miejsca i próbować nowego jedzenia, ten post jest dla Ciebie. Opowiem o najpiękniejszych wioskach we Włoszech i ich gastronomicznych przysmakach.

Certaldo - zapewniam, to jedna z najbardziej malowniczych wiosek w Toskanii. Tu urodził się Giovanni Boccaccio (koniecznie odwiedź jego dom-muzeum), a sama wioska otrzymała flagę Klubu Turystycznego Włoch.

Dla miłośników zabawy obszar ten stanie się najbardziej ukochany, ponieważ obfituje w wydarzenia i festiwale, które odbywają się tu co roku. Na festiwal Mercantia przyjeżdża wielu turystów. W lipcu w Certaldo odbywa się festiwal teatrów ulicznych. Ulice miasta zamieniają się w sceny teatralne. Kogo i czego tu nie zobaczycie: przedstawienia lalek, teatr cieni, iluzjonistów, kuglarzy i tańce z ogniem, występy muzyczne i korowody bębniarzy. Zachwycą Cię linoskoczkowie, akrobaci, żonglerzy i wielu innych.

A co jest pyszne w Certaldo? Niewątpliwie rarytasem tej okolicy jest zupa cebulowa „zuppa di cipolla vernina di Certaldo” – gorące danie z rustykalnej ciemnoczerwonej cebuli oraz słynna „Francesina” – gotowana w rondelku kanapka z cebulą i tartym pomidorem. Przysmak, którego musisz spróbować!