Najdroższe domy we Włoszech, gdzie je znaleźć

Często jestem pytany: gdzie jest najdroższa nieruchomość we Włoszech. Jeśli przeanalizujemy średnią cenę wszystkich rodzajów mieszkań: mieszkań, penthousów, willi dostępnych na sprzedaż, możemy w tej chwili wyróżnić kilka luksusowych ofert w kraju.

Najdroższa włoska nieruchomość znajduje się w ekskluzywnej dzielnicy Porto Rotondo, Punta Lada, gdzie średni koszt wyjątkowych willi z prywatnym parkiem i basenem wynosi niecałe 5 mln. Euro. Za 3,5 miliona euro można targować się w miejscach we Florencji: Piazzale Poggio Imperiale i Provincial 14.

Drogi? Możesz wziąć pod uwagę obszar Castiglione della Pescaia, gdzie można znaleźć luksusowe mieszkania za 2,8 miliona euro. A także obszar Via del Corso w historycznym centrum Rzymu, gdzie znajdują się liczne pałace.

Ze wspaniałych willi Versilii przenosimy się na wybrzeże Sardynii, do pięknej przyrody Porto Cervo. Każdy, kto marzy o zostaniu właścicielem jednej z najpiękniejszych willi nad Morzem Śródziemnym, powinien wiedzieć, że właściciele luksusowych willi w tych miejscach żądają średnio 2 mln euro, a w Neapolu można znaleźć apartamenty z panoramicznym widokiem na zatokę za średnio półtora miliona euro....

Wiele willi milionerów znajduje się w Toskanii. W regionie środkowych Włoch skoncentrowane są droższe mieszkania, wyprzedzając Lombardię i Lacjum.

Milion euro można spotkać w Ligurii, Sardynii, Piemoncie i Kampanii.

Nieruchomości we Włoszech są dla każdego portfela. Jeśli jesteś gotowy do rozważenia opcji, to jestem do Twojej dyspozycji.