Teora - Prowincja Avellino: włoska wioska, w której płacisz za zakwaterowanie

Pisałem wcześniej, że rząd włoski stara się ożywić życie pustych wiosek.

Chodzi o jedną taką wioskę, o której chcę Wam dzisiaj opowiedzieć.

Od północy na południe półwyspu włoskiego podejmowane są różne inicjatywy mające na celu zasiedlenie opuszczonych wiosek, a pomoc w czynszu jest skuteczną metodą.

W wyniku trzęsienia ziemi w 1980 roku populacja Teory drastycznie spadła i obecnie wynosi około 1500. Jak pomóc, aby mieszkańcy w ogóle nie opuszczali tej osady?

Wcześniej Teora ogłosiła, że wystawia dom na sprzedaż za 1 euro. Sprzedaż domów zakończyła się sukcesem. Problem polega jednak na tym, że ludzie często kupują nieruchomości w celu ich remontu w celu dalszego wynajmu lub jako domek letniskowy, co nie przyczynia się do zasiedlenia wsi.

Teraz rząd włoski poszedł dalej i zaproponował inną opcję. Aby zaludnić puste obszary Włoch, uruchomiono inicjatywę, która ma pomóc mieszkańcom w opłacaniu czynszu. Wieś Teora w prowincji Avellino oferuje stypendium w wysokości 150 euro tym, którzy zdecydują się na trzyletnią przeprowadzkę do wioski.

Czynsz za dom wynosi zwykle około 200 € miesięcznie, co oznacza, że oferowana dopłata do wynajmu może mieć duże znaczenie.

Ale jest warunek: aby kwalifikować się do programu, trzeba mieć dziecko i być zapisanym do lokalnej szkoły.