Kalabria-Meka dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu i ekoturystyki

Warto odwiedzić tę prowincję, choćby dlatego, że jest tu bardzo pięknie. A także dlatego, że ten region jest najbardziej na południe wysuniętym we Włoszech, oczywiście nie licząc Sycylii.

Kalabria to ciągłe wzgórza i góry, niekończące się łańcuchy górskich szczytów, które przeplatają się ze sobą. Płynnie schodzą do morza, pozostawiając bardzo małą równinę, gdzie płyną małe, ale burzliwe rzeki. Pomimo tego, że Kalabria ma dostęp do mórz, region nie ma wystarczająco dużych portów, ale morza sprawiły, że klimat regionu jest prawdziwie śródziemnomorski.

W czasach starożytnych terytorium to należało do plemion Brutis, a następnie do Greków i Rzymian. Dopiero za czasów Karola Wielkiego region otrzymał swoją obecną nazwę Kalabria.

Najpopularniejsze miejsca w Kalabrii to wybrzeże i wyżyny. W Reggio Calabria możesz odwiedzić starożytne zamki i forty, zobaczyć muzea poświęcone historii i kulturze regionu.
Miłośnikom błękitnego morza, ciepłego słońca i doskonałych plaż polecamy odwiedzić Tropeę, Scilla, Capo Vaticano i wyspę Capo Rizzuto.

Okna kalabryjskich domów mają doskonałe widoki na zachwycające krajobrazy, których nie można wystarczająco zobaczyć.

Czy byłeś w Kalabrii? Jeśli nie, to czas kupić dom i cieszyć się życiem!