Jak kupować nieruchomość we Włoszech z zyskiem?

Aby kupić coś, czego potrzebujesz, musisz najpierw sprzedać coś niepotrzebnego)))

Albo, mówiąc słowami pośrednika w handlu nieruchomościami: jak kupić dom we Włoszech, aby następnie sprzedać go z zyskiem?

W chwili obecnej do zakupu przedmiotu podchodzi się zupełnie inaczej i ostrożniej. Prognozowanie na przyszłość, jak opłacalna będzie możliwość łatwej sprzedaży tej właśnie nieruchomości.

Zastanówmy się: co wpływa na płynność obiektu we Włoszech? Przede wszystkim są to: lokalizacja, cena i stan – jeśli takie wskaźniki istnieją, to prognoza sprzedaży jest optymistyczna.

Ale wszystko jest w porządku. Ważnymi punktami są cena i lokalizacja obiektu. Dla lepszej kalkulacji konieczne jest, aby te dwa wskaźniki zostały obliczone i przewidziane już teraz, w momencie zakupu. Nawet jeśli lokalizacja jest doskonała, ale cena wysoka lub odwrotnie – cena do przyjęcia, a lokalizacja nie jest ciekawa, nie należy liczyć na pomyślne rozwiązanie problemu w przyszłości.

Zrób portret przyszłego nabywcy Twojej nieruchomości: rodziny z dziećmi kupującej na pobyt stały lub czasowy, na wypoczynek lub osobę gospodarczą, emeryci, studenci itp. Dlatego nie warto teraz kupować nieruchomości, która zainteresuje indywidualnych nabywców.

Możesz zapytać: czy stan obiektu nie odgrywa żadnej roli? Tak, oczywiście naprawa dla siebie, ale także dla późniejszej sprzedaży to pytanie, które można rozwiązać. Można go kupić taniej, w dobrym miejscu, a potem dokonać naprawy. Ale potem pojawia się obawa o porozumienie z sąsiadami wspólnych obszarów. Jak można sobie wyobrazić, bardzo ważny jest stan wejścia, to, co kupujący widzi w pierwszej kolejności. Nie radzę kupować mieszkań na ostatnich piętrach, bo dach może przeciekać, a latem będzie nieznośny upał. Pierwsze piętra nie powinny być traktowane tak samo - może tam mieszkać pleśń. Alternatywnie kupujesz nieruchomość w nowych budynkach z gotowym remontem, ale będzie to kosztować więcej i trudno będzie je sprzedać.

I jeszcze jedno: jeśli w danym miejscu panuje konkurencja między obiektami z tego samego segmentu cenowego, to sprzedaż będzie trudniejsza. Tam, gdzie przedmioty są rzadko sprzedawane i szybko odchodzą, wtedy oczywiście warto zainwestować w nieruchomości.

W kolejnych artykułach będę dalej dzielić się moimi doświadczeniami: gdzie kupić, a gdzie nie.