Mało znane Włochy

Włochy, o których niewiele osób wie, ale po przeczytaniu artykułu na pewno chcesz tam pojechać.

Doświadczeni turyści i początkujący, zapytani o Włochy, dzwonią do dużych miast: Wenecji, Florencji, Rzymu czy Mediolanu, to wizytówki Włoch.

TAk. miasta te pozostały w sercach wielu. Już prawie dwieście lat temu Stendhal rozpłakał się we Florencji, czując energię i piękno tego niesamowitego miasta. Przespacerujmy się jednak po małych, nieturystycznych miastach Włoch. Uwierz mi, jest ich dużo i są świetne!

Atrani, region Kampania. Mała wioska, zatopiona w skałach i ciągnąca się wzdłuż wybrzeża Morza Tyreńskiego, wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Saluzzo, region Piemontu. Saluzzo położone jest u podnóża Alp, było niegdyś stolicą niezależnego państwa rządzonego przez markizów Aleramichi. Teraz to rajskie miejsce dla miłośników gotyckiej architektury i bardzo ładnych ceglanych domów z malowniczymi dachami krytymi dachówką. Saluzzo znajduje się zaledwie godzinę drogi od Turynu

Collodi, region Toskanii. Collodi ukrył się między Florencją a Pizą. Czym się wsławił? Tu urodził się słynny Carlo Collodi. Pamiętasz bajkę o Pinokio? To napisał.