Pitigliano - niebiańskie włoskie miasto duchów w południowej Toskanii

Takich tajemniczych miejsc we Włoszech jest wiele. Ale dziś to wyjątkowe miasto, bardzo mi się podobało, nigdy nie zapomnisz takiego miejsca! Jak każdy inny we Włoszech, uwierz mi!)))

Pitigliano - niebiańskie miasto duchów ze średniowiecza etruskiego w prowincji Grossetto w Południowej Toskanii

To miasto osadzone w skałach na wysokości 400 m n.p.m. ma status państwowego parku narodowego o wyjątkowej przyrodzie! Miasto naturalnych skał i jaskiń, zbudowane ludzkimi rękami. Wysokość murów tych sztucznych kamiennych przejść w niektórych miejscach sięga dwudziestu metrów! Można sobie wyobrazić, że te drogi, domy w jaskiniach zostały zbudowane przy użyciu narzędzi, które mogły być dostępne dwa i pół tysiąca lat temu. Czy to nie imponujące?

W Pitigliano znajduje się kościół Chiesa di San Rocco, a bardzo interesujące są legendy o św. Rochu, któremu ten kościół jest poświęcony. Legendy nie opowiem, odwiedzając miasto koniecznie wpadnij i poczytaj o psie, który uratował podczas zarazy.

Na uwagę zasługuje również średniowieczne getto żydowskie. Żydzi uciekli do Pitigliano po prześladowaniach w Rzymie. Ich getto było bardzo prosperujące, jest tam synagoga, która nadal działa.

A starożytna romańska katedra z ogromną dzwonnicą została zbudowana w średniowieczu na cześć apostołów Piotra i Pawła.

Dziedzińce Pitigliano są dobrze utrzymane i starannie udekorowane kwiatami i zielenią. Tutaj poczujesz tchnienie życia, które nie opuściło starożytnego miasta.

Mam nadzieję, że mam niezatarte wrażenie na tym mieście, a wy będziecie zachwyceni wizytą w mieście duchów.