Top - 5 najpiękniejszych miejsc we Włoszech

Przyjaciele, przygotowałem dla was przegląd pięciu miejsc we Włoszech, których wizyta nie pozostawi nikogo obojętnym. Koniecznie odwiedź te miejsca!

Opowiedz nam o swoich wrażeniach wow)))

Małe, bajeczne miasteczko Trulli Alberobello znajduje się na wybrzeżu Adriatyku, części prowincji Bari.

Miasto zyskało sławę dzięki specjalnym budynkom – trulli. Są to małe domki z białego kamienia z charakterystycznym stożkowym dachem. W 1996 roku obszar został wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Siena - miasto położone 70 km od Florencji. i jest historycznym centrum prowincji Toskania. Zachowały się tu niezachwiane tradycje sztuk wizualnych, czyniąc to malownicze miasto strażnikiem dzieł renesansu.

Amalfi to bajeczne miasto, jakby wywodzące się z kart magicznej powieści. Morze, klify, malownicza roślinność w połączeniu z zabytkami czynią miasto perłą w naszyjniku niesamowitych miast prowincji Salerno. Najlepszy czas na relaks to okres od początku lipca do końca września

Błękitna Grota to jedna z tajemniczych atrakcji przyrodniczych naszej planety, położona na wyspie Capri. Długość jaskini morskiej wynosi 50 m, a jej głębokość sięga 150 m. Dzięki niezwykłemu oświetleniu woda w jaskini przypomina rozproszone kryształy szafiru.

Jaskinie Frassasi - podziemne królestwo Włoch zostało odkryte przez grupę speleologów w 1971 roku. Od tego czasu cichy zakątek Ankony zyskał światową sławę. Długość podziemnych grot wynosi 13 km. Tutaj możesz zobaczyć wodospady, podziemne rzeki, jeziora. Jaskinie te uznawane są za największe naturalne stworzenie w całej Europie.