5 najlepszych miejsc we Włoszech, które trzeba zobaczyć?

Przyjaciele, znalazłem dla Was pięć miejsc we Włoszech, które musicie zobaczyć. Powiedz o nich swoim znajomym, będą szczęśliwi!

Miasto Trulli Alberobello na wybrzeżu Adriatyku, prowincja Bari. Miasto ma zabawne budynki trulli - małe białe kamienne domy ze stożkowymi dachami. Nawiasem mówiąc, to miasto znajduje się na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Następnie odwiedź Sienę, centrum prowincji Toskanii. Miasto położone jest niedaleko Florencji. Co zobaczyć - renesansowe obrazy i filcowanie.

Amalfi to bajeczne miasto we Włoszech, wywodzące się z kart powieści. Tutaj można podziwiać morze, skały, roślinność, krajobraz, a także zabytki. Radzę odwiedzić Amalfi od lipca do września, najpiękniejszej pory roku.

Błękitna Grota w Capri. Jaskinia ma około 50 m długości i 150 m głębokości.Dzięki niezwykłemu oświetleniu woda w grocie przypomina rozproszone kryształy szafiru. Cóż, bardzo piękne!

Jaskinie Frassasi - to podziemne królestwo Włoch zostało odkryte przez speleologów w 1971 roku. A teraz cichy zakątek Ankony stał się znany na całym świecie. Długość podziemnych grot wynosi około 13 km. Są wodospady, podziemne rzeki i całe jeziora. Krótko mówiąc, te jaskinie są największym dziełem w Europie i trzeba je zobaczyć1