Liguria we Włoszech: wszystko na ten temat

Większość Ligurii to teren pagórkowaty, poprzecinany dolinami, które łagodnie opadają do wąskiego pasa wybrzeża morskiego. Część regionu zajęta przez pogórze jest jałowa i praktycznie pozbawiona roślinności.

Samotne wille i małe włoskie wioski można znaleźć w całej Ligurii. Największym miastem, portem i jednocześnie stolicą regionu liguryjskiego jest Genua.

Klimat w regionie jest łagodny i bardzo komfortowy. Przyjemna morska bryza sprawia, że lata są chłodniejsze, a zimy mniej mroźne, dzięki Alpom, które znajdują się wokół łańcucha. Dlatego tak komfortowy klimat to raj dla sosen, oliwek, palm, wawrzynów i innych wiecznie zielonych drzew.

Pomimo tego, że Liguria jest regionem górzystym, to nie mieszkają tu górale, ale żeglarze i sprzedawcy. Warto zauważyć, że około połowa całej populacji regionu mieszka w samej Genui.

Genua to miasto portowe, tutaj można bez końca podziwiać zacumowane statki i jachty. A Genua ma również największe akwarium w Europie! Jeszcze tam nie byłeś? Polecić! Trzeba odwiedzić! Jest bardzo interesujący nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych.

Turystyka rozwija się w Ligurii, ponieważ jest jednym z głównych źródeł dochodu Włochów. Łagodny klimat i bujna roślinność przyciągają gości z całej Europy do wypoczynku na plaży i spacerów w cieniu oliwek.

Infrastruktura jest dobrze rozwinięta, wiele modnych hoteli i restauracji jest zawsze gotowych na przyjęcie gości. Podczas pandemii oczywiście sprawy się skomplikowały, ale dla restauratorów i hotelarzy nadejdą lepsze czasy, mam nadzieję!

Co zobaczyć w Ligurii? Polecam odwiedzić Katedrę San Lorenzo, Piazza Ferrari, Palazzo Reale i San Giorgio.

Nie będzie trudno kupić nieruchomość w Ligurii, zarówno z widokiem na morze, jak i w góry. W moim katalogu jest wiele propozycji dla tego regionu Włoch: na każdy gust i rozmiar.

Kliknij na stronę w zapytaniach: Liguria, a będziesz musiał wybrać tylko to, co lubisz!

Jeśli przyjedziesz do Włoch, a na pewno przyjedziesz po otwarciu granic, zajrzyj do Ligurii, pokochasz ją tak samo jak ja! Mieszkam w San Remo od ponad 10 lat!