Spacer po włoskiej Umbrii ze stolicą w Perugii

Czym jest Umbria? Są to szerokie zielone doliny, które rozciągają się wokół.

Kochasz przyrodę i popijasz wino, kontemplując piękne krajobrazy w oddali? To jest miejsce dla Ciebie!

Umbria słynie z lokalnych win i polowań na trufle. Tak, region nie ma dostępu do morza, ale to nie jest minus, a raczej alternatywa dla wakacji na plaży.

Słynny historycznie Tyber płynie tutaj ze swoimi dopływami i potokami, które zasilają ziemie regionu użytecznymi minerałami.

Umbria to szereg górskich szczytów, co sprawia, że klimat jest zróżnicowany: zimy są mroźne, a lata parne. Często pada tutaj, zwłaszcza w Apeninach. Na płaskim terenie praktycznie nie ma wiatrów, a klimat sprzyja obfitej wegetacji.

Co tu widzisz? Znakomite i niezbyt dobrze zachowane średniowieczne zamki, które mówią o wielkości władców i brutalnych wojnach w tym regionie. Każdy, kto chce, może znaleźć budynki Etrusków i starożytnych Rzymian.

Koniecznie odwiedź kościół San Francesco w Asyżu, katedrę w Orvieto i San Lorenzo w Perugii.

Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki, w Umbrii jest wiele muzeów poświęconych historii i kulturze tego obszaru.

Dla miłośników gór i górskich krajobrazów nieruchomości w Umbrii będą doskonałą opcją: są tu piękne wille i posiadłości z najlepszymi widokami na górskie szczyty.

Region Umbrii jest również uważany za miejsce, w którym uwielbiają słuchać jazzu: często odbywają się festiwale i koncerty dedykowane wykonawcom jazzu.

Koniecznie odwiedź ten region!