Lepsze niż góry mogą być tylko góry w Kalabrii!

Uwielbiam rekreację na świeżym powietrzu, czyste powietrze, inspiracja po prostu prosi. Nie jestem alpinistą, ale bardzo kocham góry i las za ich spokój.

Dlatego chcę Wam opowiedzieć o Parku Narodowym Aspromonte (dosłownie tłumaczonym jako „wyboista góra”), który znajduje się w Kalabrii w stolicy Reggio Calabria.

Włochy nie słyną tylko z morza, ale jeśli jesteś w Kalabrii, góry są koniecznością. Znajdują się tu dwa parki narodowe: Sila i Aspromonte. Każdy z nich jest super ciekawy!

Możesz tu dojechać autobusem, samochodem (jeśli nie dostaniesz choroby morskiej na górskich serpentynach)

Co robić w parkach poza trekkingiem

Wybierz się na przejażdżkę kolejką linową - najwyższy punkt oferuje wspaniały widok na Cieśninę Mesyńską i Sycylię, a przy słonecznej pogodzie widoczne są Wyspy Liparyjskie.

Spaceruj po lesie pieszo lub konno w poszukiwaniu borowików, jadalnych kasztanów, zajrzyj w oczy dzikowi, obejrzyj lot jastrzębia, możesz wpaść na pasące się krowy.

Podziwiaj wodospady, jest ich tu wiele i zatrzymaj oddech od piękna krajobrazu z tarasu widokowego.

A kiedy wejdziesz na górę, możesz tu zjeść przekąskę na wysokości kanapki z wędzoną karkówką, owczym serem i grzybami. Każde danie z borowikami jest symbolem gór we Włoszech) Uwielbiam restauracje w górach, gotują pysznie bardzo spado ryby, mięso smażone na stole.

Jeśli latem zmęczy Cię upał, przenieś się w góry – ochłodź się!

Kalabria to niesamowity region, w którym można zrelaksować ciało i duszę!

Kto był w Kalabrii? Czy pojechałeś w góry?