Wybierzmy się na spacer po włoskiej Sardynii?

Jak mówią Włosi mieszkający na Sardynii: Sardynia to nie Włochy! Dlaczego dziwne? Wymyślmy to! Życie w tym regionie bardzo różni się od wszystkiego, co włoskie: kuchnia, rytm życia, mentalność.

Czy słyszałeś dowcip: „Jak się relaksujesz? - "A my się nie obciążamy!" Chodzi o Sardes, o ich spokojny, wyważony sposób życia.

A jeśli zanurzysz się w ich życiu, od razu zrozumiesz, że Sardynia to raj i została stworzona na rajskie wakacje. Wszystko tu jest przepiękne: hotele, domy, wille, infrastruktura, białe plaże i klimat. Sardynia jest bardzo zróżnicowana, z miastami i małymi wioskami rozrzuconymi wzdłuż Morza Tyrreńskiego i Morza Śródziemnego.

A teraz pytanie do wypełnienia. Gdzie mieszkają przede wszystkim stulatkowie? Sardynia oczywiście. Więcej stulatków na japońskiej wyspie Okinawie. Ale nie będę o nim mówić, jest ode mnie bardzo daleko.

Czym więc jeszcze mieszkańcy Sardynii różnią się od Włochów żyjących na południu kraju? Wiesz, że Włosi są bardzo emocjonalni, rozmowni i bardzo aktywni w życiu. Sardes zasadniczo różnią się od typowych południowców. Mieszkańcy są trochę nieufni wobec znajomych, przyglądają się uważnie, zadają mnóstwo pytań, karmią, dają wodę, ale nie od razu otwierają swoje dusze.

Cagliari to stolica Sardynii. Miejscowi są dumni z historii miasta i robią tak dziwny ser, że tylko oni mogą jeść)))

To, z czego dumni są mieszkańcy: starożytny rzymski amfiteatr „Sto Schodów”, który może pomieścić nawet 10 tysięcy widzów, nekropolia punicka Tuvisheddu. Jej nazwa z Sardynii brzmi jak „wzgórze małych dziur”: pokryta jest licznymi zagłębieniami grobowymi.


Gorąco radzę wszystkim, aby pewnego dnia przyjechali na Sardynię i doświadczyli na własnej skórze całego piękna tej wyspy. A jednocześnie poproś lokalną sardę, aby porozmawiała!)