Nieruchomość w Chieti Włochy

Prowincja Chieti jest częścią regionu Abruzzo na samym wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Teren regionu jest górzysty i obfituje w pagórki. Grzbiet Maella przechodzi przez Chieti, który jest uważany za najwyższy górzysty region Apeninów. Obszar ten jest pełen gęstych lasów i głębokich dolin z wartkimi rzekami. Na wybrzeżu można znaleźć zarówno plaże piaszczyste, jak i żwirowe. Krajobrazy Morsike harmonijnie uzupełniają skaliste skały na samym brzegu wody. Na południu Chieti znajdują się lasy iglaste, w których można znaleźć cenne gatunki drzew, takie jak Acer Iobelii czy Pinus nigra.

Stolicą regionu jest miasto Chieti.

Województwo ma bardzo bogatą i ciekawą historię. Istnieje legenda, która mówi, że w 1181 rpne. NS. Chieti zostało założone przez samego Achillesa, a kolejne miasto Vasto przez Diomedesa. Na terenie, na którym obecnie stoi Lanciano, ludzie żyli przez wiele tysięcy lat p.n.e. NS. Rybołówstwo jest tu dobrze rozwinięte od XVIII wieku, wzdłuż wybrzeża można znaleźć stare porty i specjalne drewniane systemy - Trabocchi.

Najlepiej rozwija się tu rolnictwo: istnieje wiele winnic, a także sadów oliwnych, z których następnie wytwarzana jest oliwa.

Chieti ma wiele różnych muzeów i galerii, w których można zapoznać się z kulturowym i historycznym rozwojem prowincji. Warto również odwiedzić łaźnie rzymskie w Lanciano, galerie w Vasto i Muzeum Miejskie Guardiagrelle.