Nieruchomości w Rawennie

Sprzedaż nieruchomości: domy, wille, apartamenty w Rawennie, region Emilia-Romania.

Rawenna to prowincja we Włoszech położona w regionie Emilia-Romania.
Rawenna jest jedną z najbardziej tętniących życiem prowincji Emilia-Romania dzięki mozaikom wczesnochrześcijańskim i bizantyńskim. Legendarny twórca „Boskiej Komedii” Dante Alighieri, który jest tu pochowany, opisał je jako „symfonię kolorów”. Stolica prowincji Rawenna to bardzo małe i klimatyczne miasto, dlatego trudno uwierzyć, że w okresie od 402 do 476. miasto było stolicą Cesarstwa Rzymskiego.

Na terenie prowincji znajduje się osiem zabytków z epoki przedchrześcijańskiej, które zostały wpisane na listę UNESCO. W sumie w całej Rawennie jest kilkakrotnie więcej miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa.
Mimo, że pod koniec V wieku n.e. miasto zostało zdobyte przez Ostrogotów, udało mu się oprzeć i przeżyć barbarzyńców. Teraz Rawenna i cała prowincja to jedno z najpiękniejszych i najbardziej kolorowych miejsc we Włoszech, zwłaszcza okolice wybrzeża.
Plaże wzdłuż całego wybrzeża są czyste, zadbane i zawsze bardzo piękne. Szczególnie wyróżnia się kurort Lido Adriano, który stał się symbolem wypoczynku dla wszystkich młodych ludzi w Europie. Na wakacje z całą rodziną możesz wybrać Punta Marina Terme. Jest to pełnoprawny kompleks wygodnych i ładnych domków, otoczony wysokimi sosnami i posiadający wszystko, czego potrzeba, aby spędzić spokojne i wyważone życie w pobliżu wybrzeża morskiego. Taka nieruchomość spodoba się wielu osobom.