Nieruchomości w Rimini

Sprzedaż nieruchomości: domy, wille, apartamenty w Rimini, region Emilia-Romania.

Rimini to prowincja Włoch położona w regionie Emilia-Romania. Stolicą prowincji jest Rimini. Południowa granica przebiega z Republiką San Marino.
Prowincja jest jednym z najpopularniejszych kurortów nad Adriatykiem, składa się z piętnastu kilometrów pięknych piaszczystych plaż i zawiera dużą różnorodność centrów handlowych i butików, które cieszą się dużym zainteresowaniem turystów z całego świata.

Na terenie województwa znajduje się wiele zabytków historycznych i kulturowych. Jednym z nich jest Łuk Triumfalny Augusta, który został zbudowany w 27 roku p.n.e., a następnie odrestaurowany w XVIII wieku. To jeden z najstarszych rzymskich łuków, które przetrwały do dziś. Nie mniej interesujący jest Most Tyberiusza, który zaczął być wznoszony za cesarza Augusta, a ukończony za Tyberiusza w 21 roku n.e. NS.

Warto również odwiedzić zamek Sismondo, który został zbudowany w stylu renesansowym. Turystom proponujemy wycieczki zarówno po zamku, jak i po jego okolicach.
Koniecznie trzeba zobaczyć Place Cavour, w którym mieszczą się takie budynki jak Urząd Miejski, Pałac Burmistrzów, pomnik Pawła Piątego oraz Teatr Gali, stworzony w stylu neoklasycystycznym.