Nieruchomość w Parmie

Sprzedaż nieruchomości: domy, wille, apartamenty w Parmie, region Emilia-Romania.

Prowincja Parma znajduje się w północnych Włoszech. Rzeka Pad płynie wzdłuż północnej granicy województwa.
Gospodarka w Parmie rozwija się głównie dzięki rolnictwu, wielu winnicom, produkcji nabiału w postaci słynnych serów parmigiano. Dobrze rozwinięta jest również produkcja szynek, culatello, różnego rodzaju salami, a także elitarnych marek win.

W Parmie koniecznie odwiedź lokalną operę w majestatycznym Teatro Reggio. Jest znany na całym świecie ze swoich zapalonych i pełnych pasji miłośników opery. Warto wcześniej kupić bilety na spektakl, gdyż opera jest na prowincji niezwykle popularna. Co roku, przez cały październik, odbywa się tutaj Festiwal Verdi, który poświęcony jest miłośnikowi całej Parmy, Giuseppe Verdiemu.
W stolicy prowincji warto odwiedzić Palazzo Della Pilotta, który powstał w 1583 roku. Znajduje się tu także Akademia Sztuk Pięknych, Teatro Farnese, Muzeum Bodoni i wiele innych.
Zdecydowanie warto odwiedzić Pałac Komuny i Stary Szpital, który został zbudowany w 1250 roku, a następnie odrestaurowany w okresie renesansu.

Parma słynie ze wspaniałego klimatu i wspaniałych krajobrazów. Kupno tutaj nieruchomości, prostego mieszkania lub dworku z winnicą, byłoby doskonałym rozwiązaniem.