Nieruchomości w Catanzaro

Nieruchomość na sprzedaż: domy, wille, apartamenty w Catanzaro, region Kalabria

Prowincja Catanzaro położona jest między morzami Tyrreńskim i Jońskim. Minimalna odległość między brzegami dwóch mórz w województwie to zaledwie 30 kilometrów. Niedaleko miejscowości Marcellinara znajduje się mały taras widokowy, z którego można podziwiać piękne krajobrazy obu mórz.

Prowincja jest górzysta, z Serre Calabresi na południu Catanzaro i Sila na północy. Na terenie Catanzaro znajduje się Park Narodowy i Rezerwat Sila z różnymi typami flory i fauny, z których niektóre są bardzo rzadkie we Włoszech.

Stolicą prowincji i regionu jest Catanzaro, które dzieli dolina na 2 części, które łączy most Morandi. Most został wzniesiony w 1960 roku przez architekta Riccardo Morandi i jest najwyższym mostem w całej Europie.

Starożytni Grecy nazywali ten obszar Italoi ze względu na króla Italo. Już cesarz August nazwał w ten sposób całą Kalabrię, a nieco później nazwa ta zaczęła obejmować cały półwysep.

Najpopularniejszym miejscem w Catanzaro jest zatoka Skvilacce. Tutaj można znaleźć nie tylko wspaniałe plaże i nieruchomości ze wspaniałymi krajobrazami, ale także starożytne budowle Normanów, ich zamki, bujne ogrody i wiele innych. Możesz również odwiedzić muzeum narodowe w Villa Comunale, a także stanowisko archeologiczne w Borgii.