Nieruchomości w Vibo Valentia

Dom, willa, mieszkanie na sprzedaż w regionie Vibo Valentia Calabria

Prowincja Vibo Valentia we Włoszech położona jest na wybrzeżu Morza Tyrreńskiego obok Catanzaro i Reggio Calabria. Przy dobrej pogodzie z łatwością można zobaczyć nawet Wyspy Liparyjskie i sycylijską Etnę. Zaraz od piaszczystych plaż znajdują się strome klify, a za nimi gęste lasy i górskie zbocza. Stolicą prowincji jest Vibo Valentia.

Prowincja została założona w 1996 roku, kiedy oddzieliła się od Catanzaro. Pierwsze osady w regionie pojawiły się w 192 pne. NS.

Miejscowi zajmują się głównie rolnictwem: uprawą drzew oliwnych, owoców cytrusowych i nie tylko.

Osady wzdłuż wybrzeża położone są na różnych poziomach klifów z fasadami zwróconymi w stronę morza. To bardzo piękna i przytulna nieruchomość.

Najlepsze miejsca do odwiedzenia to zamek aragoński w Pizzo, który został zbudowany w XV wieku, zamek Normanów w pobliżu Vibo Valentia oraz muzeum archeologiczne, w którym znajdują się eksponaty pochodzące z czasów świetności starożytnej Grecji.

Kolejną atrakcją prowincji jest Pałac Cordopatri, który został zaprojektowany przez Antonio Cordopatri w 1784 roku. Stoi na ruinach jeszcze starszej budowli, zniszczonej wcześniej przez trzęsienie ziemi.