Nieruchomość w Caserta

Nieruchomość na sprzedaż: domy, wille, apartamenty w Caserta, region Kampania

Caserta to prowincja we Włoszech położona w północnej części Kampanii. Stolicą jest ładne miasto Caserta, w którym znajduje się majestatyczny Pałac Caserta, który wcześniej służył jako miejsce spoczynku wielkich władców Neapolu.


Caserta znajduje się w zachodniej części Włoch i ma dostęp do Morza Tyrreńskiego. Ale na wybrzeżu znajdują się dwie duże osady prowincji - Mondragone i Castel Volturno.

Prowincja została założona w 1945 roku. Największe miasta to Caserta i Aversa.

Na północy znajdują się Góry Matese, a także piękne jezioro krasowe pełne różnego rodzaju ryb. W pobliżu znajduje się również Miletto i jezioro o tej samej nazwie, które jest najwyższym jeziorem górskim w całym kraju.

W Casercie w 2002 roku utworzono również Rezerwat Przyrody Matese.

Naturalne piękno prowincji od dawna przyciąga wielu turystów z całego świata, którzy cieszą się krajobrazami i miejscami Caserty. Niektórzy, zakochani w tutejszym uroku, kupują tu nieruchomości i zostają na zawsze.

Najpopularniejszym miejscem w Casercie jest Pałac Królewski, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pałac ten został zbudowany w XVIII wieku według planów architekta Luigiego Vanvitelli.