Kup nieruchomość w Bordighera

Kupno nieruchomości w Bordighera jest teraz dobrą inwestycją. Domy, wille i luksusowe apartamenty zawsze można tu znaleźć i kupić.

Historia Bordighery jest bardzo bogata. Według dowodów historycznych na wzgórzach w pobliżu miasta Bordighera istniały ufortyfikowane osady liguryjskie, datowane na V wiek p.n.e. W czasach cesarstwa rzymskiego na tym terenie znajdowała się osada rolnicza, w pobliżu drogi Juliusza Augusta, otwartej w 13 p.n.e.

Bulla papieska z 1296 r. wymienia miejscowość o nazwie Burdigeta, która znajdowała się pod kontrolą sąsiedniej Ventimiglii. Akt lokacyjny odnosi się jednak tylko do 1470 r., kiedy to na wzgórzu św. Ampelii pojawił się gród obronny. Łagodny klimat w miesiącach zimowych, który istnieje ze względu na szczególne położenie terytorium. Stare miasto, zakorzenione w przylądku św. Ampelio, oddzielone jest ulicą Roma od zurbanizowanych terenów XIX i XX wieku, gdzie następują po sobie wille, eleganckie rezydencje i hotele z początku XX wieku, prawie wszystkie w wyrafinowanym Styl wolności. Bordighera znana jest jako „królowa palm”, ale rosną tu nie tylko palmy, ale także drzewa oliwne i cytrusowe, krzewy śródziemnomorskie. Przyroda jest tu bujną odmianą różnorodnej zieleni, współgrającą z zabudową miasta. Radzimy odwiedzić Ogród Zimowy, kościół św. Marii Magdaleny z XVII wieku oraz oratorium Apostoła Bartłomieja z XV wieku. Port Bordighera jest ostatnim portem turystycznym przed granicą francuską.