Nieruchomości w Ventimiglia

Nieruchomości w Ventimiglia są dziś bardzo poszukiwane, Ventimiglia to miasto na granicy z Francją, dlatego wiele osób chce kupić willę, dom, mieszkanie w pobliżu Riwiery Francuskiej i niedrogo.

Odwiedzenie Ventimiglii i jej terytorium to odbycie podróży przez historię Europy. Nawet w swojej strukturze miasto prezentuje trzy różne środowiska: archeologiczne, średniowieczne i współczesne. Balzi-Rossi (dosł. „Czerwone półki”), wykopane w 1846 roku i trwające przez dziesięciolecia, dostarczyły dowodów od ery neandertalskiej do ery Cro-Magnon.

Jaskinie Balzi Rossi można dobrze poznać dzięki wspaniałym i szczegółowym wycieczkom z przewodnikiem. Miasto służyło jako „stolica” liguryjskiego plemienia Intemelov i gmina w czasach rzymskich. Na jego wschodnim krańcu znajduje się skansen – rzymskie ruiny, w którym można podziwiać dobrze zachowany teatr, aż po pierwszy poziom trybun, rzymskie domy i łaźnie.

Ventimiglia była także jedną z pierwszych diecezji chrześcijańskich, a także siedzibą tytułowej rodziny szlacheckiej. Następnie miasto znalazło się pod kontrolą Republiki Genueńskiej, dla której było to strategicznie ważnym przyczółkiem obronnym. Położona u źródła rzeki Roya, Ventimiglia jest miastem granicznym i łącznikiem między Ligurią a Prowansją; jego okolice, podobnie jak Prowansja, są urocze i bogate w historię, kulturę i sztukę.

Na wzgórzu Cavo rozwinęła się średniowieczna Ventimiglia; strome uliczki, kamienne łuki, domy położone jeden przy drugim otoczone są murami z XVI wieku. Główny plac, Piazza, to majestatyczne centrum miasta, gdzie można podziwiać katedrę Wniebowzięcia Matki Bożej, klasztor „kanoników” zbudowany na ruinach starego zamku z XI wieku, oraz barokowy kościół św. Antoniego Wielkiego. Nowoczesna część miasta rozwija się w trzech kierunkach: w centrum, wzdłuż wybrzeża (w kierunku Francji) oraz w kierunku Piemontu.

Cena nieruchomości w Ventimiglia zadowoli każdego kupującego!