Nieruchomości w Mediolanie

Sprzedaż nieruchomości: domy, apartamenty, wille w Mediolanie

Prowincja Mediolan znajduje się w regionie Lombardia we Włoszech. Centrum administracyjnym jest miasto Mediolan.

Prowincja jest jedną z trzech najgęściej zaludnionych prowincji w kraju. Istnieje wiele rozwiniętych nowoczesnych miast, które prawie wypierają małe wioski i miasteczka. Jedyny obszar pozostawiony przez przemysł dny to Parco Sud Milano.
Rozwój regionu pozytywnie wpłynął na rynek nieruchomości, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto chce osiedlić się w pobliżu jednego z najbardziej ruchliwych miast świata.
Mediolan to miejsce, w którym można się świetnie bawić i cieszyć się pięknem przyrody prowincji, jej zabytków historycznych i kulturowych, a także wybrać się na zakupy, wybierając tylko najlepsze ubrania od najpopularniejszych włoskich projektantów mody.
W Mediolanie warto zwiedzić majestatyczną katedrę, operę La Scala i galerię Vittorio Emanuele. Niezliczone są pałace, katedry i kościoły, kawiarnie i pizzerie, w których można bezinteresownie spędzić czas.
Warto również odwiedzić Akademię Sztuk Pięknych i Pinakotekę Ambrozjańską. Ponadto koniecznie zobacz kościół Sant'Ambrogio, Łuk Triumfalny i Palais North.