Nieruchomość w Varese

Sprzedaż nieruchomości: domy, apartamenty, wille w Varese

Prowincja Varese we Włoszech jest częścią regionu Lombardia. Stolica prowincji Varese, produkująca wysokiej jakości obuwie, położona jest nad kolorowym jeziorem.

Terytorium to jest gęsto zaludnione od 922 roku. Varese bardzo aktywnie współpracował z Republiką Genui, zarówno w stosunkach handlowych, jak i politycznych. W połowie XVII wieku wielka cesarzowa Maria Teresa przekazała prowincję Francesco Tretemud'Este w wieczyste posiadanie. Jak napisał jeden z ówczesnych historyków, Varese stało się ulubionym miejscem wypoczynku w całych Włoszech. Za rządów Mussoliniego miasto zostało poważnie przebudowane.
Województwo posiada różnorodne zabytki historyczne i kulturowe, które co roku przyciągają dużą liczbę turystów. Jednym z najpopularniejszych miejsc jest wspaniały budynek architektoniczny – Bazylika San Vittore. Ma piękną barokową dzwonnicę, a wewnątrz bazyliki znajdują się niepowtarzalne płótna autorstwa wybitnych mistrzów Lombardii. Warto również odwiedzić pałac-willę Francesco d'Este i jego wspaniały park.
UNESCO objęło ochroną kaplice z XVII wieku, które znajdują się w górzystych regionach województwa.