Nieruchomości w Ascoli Piceno

Nieruchomość na sprzedaż: domy, apartamenty, wille w Ascoli Piceno

Prowincja Ascoli Piceno we Włoszech jest częścią regionu Marche. Ta prowincja od dawna była częścią regionu papieskiego z centrum administracyjnym w mieście Ascoli Piceno.
Prowincja ma dostęp do wybrzeży Morza Adriatyckiego; rzeki takie jak Azo i Trenthe przepływają przez terytorium Ascoli Piceno. Zachodni kraniec prowincji zajmuje pasmo górskie Sibillin.
Pierwsze wzmianki o tym regionie można znaleźć w „Historii naturalnej” Pliniusza Starszego.
Stopniowo obniżają się górskie szczyty i pagórki, zbliżając się do krajobrazów Adriatyku. Wzgórza zbudowane są głównie z kruchych piaskowców i skał skalistych. Nad brzegiem morza znajduje się wiele modnych kurortów, z których główny uważany jest za luksusowy Benedetto del Tronto. Uzdrowisko to jest bardzo ważne dla całej gospodarki regionu i jej stabilnego rozwoju. Można również odwiedzić takie miejsca jak Grottammare i Cupra Marittima, które zachwycają łagodnym klimatem, ciepłymi piaskami i szumem lazurowych fal.
Jednym ze znanych mieszkańców regionu jest Giovanna Garzoni, znana i bardzo popularna artystka epoki baroku. Również na terytorium Ascoli Piceno Carlo Crivelli przeżył prawie całe swoje życie. Na terenie województwa można odwiedzić galerie poświęcone tym wybitnym osobistościom.