Nieruchomość w Isernii

Sprzedaż nieruchomości: domy, apartamenty, wille na Isernii.

Prowincja Isernia jest częścią włoskiego regionu Molise. Teren prowincji jest bardzo zróżnicowany: na zachodzie przeważają równiny, następnie dolina Volturno i pasmo górskie Mainarde. Dzięki ośnieżonym szczytom gór przez terytorium Isernii przepływają liczne małe rzeki, takie jak Volturno i Trinho. Oficjalnie województwo istnieje od początku 1970 roku.
Prowincja jest zamieszkana od czasów paleolitu, jak wynika z wykopalisk prowadzonych przez archeologów. Starożytna kultura rzymska pozostawiła tu także swoje ślady, które doskonale zachowały się mimo wielu wieków. Większość średniowiecznych budowli jest również dobrze zachowana, chociaż podczas różnych wojen w tej prowincji, a zwłaszcza w czasie wojen światowych, miasto Isernia i sama prowincja zostały znacznie zniszczone.
Większość miejscowej ludności pracuje w sektorze usług i agencjach rządowych. Stosunkowo niedawno branża w regionie również dobrze się rozwinęła. Podobnie jak w całych Włoszech, mieszkańcy zajmują się rolnictwem: sadzą zboże, gaje oliwne i zajmują się produkcją żywności. Istnieje kilka rafinerii ropy naftowej. Nieruchomości na prowincji są bardziej niż przystępne cenowo, zarówno w postaci przestronnych mieszkań, jak i uroczych osiedli i willi.