Nieruchomość w Bari

Sprzedaż nieruchomości: domy, apartamenty, wille w Bari

Prowincja Bari we Włoszech znajduje się w regionie Apulia, podobnie jak duży port o tej samej nazwie, centrum administracyjne regionu.
Według niektórych znalezisk archeologicznych obszar ten był zamieszkany i miał osady 3500 lat temu. W V wieku pne mieszkali tu starożytni Grecy. Rzymianie zajęli ten obszar podczas wojny z Pyrrusem. Port i port starożytnego Barium są wymienione w dokumentach datowanych na 181 rpne.
Po Neapolu miasto Bari jest drugim pod względem potencjału gospodarczego miejscem w południowych Włoszech. Należy zauważyć, że na terenie województwa nie ma dużych stref przemysłowych.
Podstawą gospodarki regionu jest infrastruktura transportowa, handlowa i turystyczna. Tu zlokalizowane są duże przemysły rolnicze, których produkty wysyłamy zarówno na terenie całego kraju jak i za granicę. Głównymi produktami wytwarzanymi w Bari są oliwki, winogrona, oliwa z oliwek i wina. W województwie dobrze rozwinięte jest również rybołówstwo. Port Bari, jeden z najważniejszych w kraju, posiada również połączenia promowe łączące miasto z Chorwacją, Grecją i Czarnogórą.
W Bari znajdują się relikwie św. Mikołaja Cudotwórcy, do którego co roku przybywają tysiące prawosławnych pielgrzymów.
Na prowincji koniecznie trzeba zobaczyć kościół św. Sabiny, zamek Fryderyka, a także majestatyczny Teatr Petruzzelli.