Nieruchomości w Nuoro

Sprzedaż nieruchomości: domy, apartamenty, wille w Nuoro

Prowincja Nuoro jest drugą co do wielkości prowincją we Włoszech w regionie Sardynii. Nuoro znajduje się we wschodniej części wyspy i ma dostęp do ciepłego Morza Tyrreńskiego. Większość regionu pokryta jest gęstymi lasami, zielonymi wzgórzami i wysokimi górami. Pomimo naturalnego piękna województwa, należy do najsłabiej zaludnionych w kraju. Tylko 1% całego terytorium zajmują osiedla ludzkie. Nuoro jest dziewicze z rezerwatami przyrody, pięknymi górami i ciepłymi plażami. Ponadto Nuoro jest uważane za jedną z najstarszych prowincji w kraju.
Najczęściej przyjeżdżają tu osoby, które chcą spędzić czas spokojnie i na uboczu, z dala od zgiełku megamiast. Zdecydowanie warto odwiedzić szczyt Punta la Marmora, z którego roztacza się niezrównany widok na prawie całą wyspę. Na terenie rezerwatów żyją sępy płowe, koty leśne, orły przednie, orły i inne rzadkie gatunki zwierząt.
W Nuoro warto również zobaczyć kościół San Simplicio, który został zbudowany w XII wieku, a także katedrę Duomo, Ottanę i inne starożytne miejsca.
Wśród wielu plaż w prowincji, Cape Comino i Santa Lucia to najlepsze miejsca do odwiedzenia, a także słynny na całym świecie kurort La Marina di Orosei.