Nieruchomości w Oristanie

Sprzedaż nieruchomości: domy, apartamenty, wille w Oristano

Prowincja Oristano znajduje się we Włoszech na wyspie Sardynia. Centrum administracyjnym regionu jest miasto o tej samej nazwie. Oristano znajduje się w zachodniej części wyspy i ma dostęp do Morza Tyrreńskiego. Teren regionu obejmuje jedną z największych równin na wyspie Campidano, a także pasma górskie Monte Archi, Ferru i Uritgu.
Tak różnorodny krajobraz interesuje wielu turystów, że zdecydowali się spędzić wakacje w tym regionie. Nadmorskie kurorty, takie jak Arcitta, Torre del Pozzo i Santa Caterina, każdego roku przyjmują tysiące turystów. Oczywiście infrastruktura turystyczna w województwie jest na najwyższym poziomie. Tutaj każdy może cieszyć się windsurfingiem, kitesurfingiem i nurkowaniem.
Oprócz morskich pejzaży w Oristano można odpocząć w licznych stawach, jeziorach i rzekach, a także spływać po nich kajakami. Za najpiękniejsze miejsce w prowincji uważa się wodospad Del Rio Los Molinos, który osiąga wysokość 443 metrów.
Miasto Oristano, które jest stolicą regionu, jest również starożytne. Został zbudowany w XI wieku jako stolica królestwa Arborea. Koniecznie podziwiaj trzypiętrową wieżę St. Christophe, Duomo di Santa Maria i gotycki budynek Santa Chiara.