Nieruchomości w Katanii

Sprzedaż nieruchomości: domy, apartamenty, wille w Katanii

Prowincja Katania we Włoszech, położona na Sycylii. Województwo uznawane jest za jeden z najważniejszych ośrodków gospodarczych w całym regionie. Posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę, luksusowe hotele, a ceny są znacznie niższe w porównaniu z resztą prowincji Sycylii.
Jednak piękno Katanii tkwi nie tylko w korzyściach materialnych. Na terenie prowincji można znaleźć w obfitości całą egzotykę Sycylii, ze względu na którą większość turystów stara się dotrzeć do regionu. W stolicy prowincji, zwanej też Katanią, można podziwiać majestatyczną barokową architekturę, a następnie wyjść na zatłoczone nabrzeże i spacerować po hałaśliwych i wesołych szpalerach ryb.
Na pewno warto zobaczyć pozostałości rzymskiego amfiteatru w Katanii, który przypomina dawną świetność imperium. Można również odwiedzić Teatr Bellini, który jest wspaniałym przykładem kunsztu włoskich architektów XIX wieku. Ponad tym wspaniałym krajobrazem wznosi się groźnie i władczo Etna, największy czynny wulkan w Europie.
Pomimo tego, że miasto zostało założone przez starożytnych Greków, od czasów Greków nie pozostało tu prawie nic z powodu niestrudzonej pracy wulkanu.