Nieruchomości we Florencji

Sprzedaż nieruchomości: domy, apartamenty, wille we Florencji

Światową sławę prowincji Florencja przyniosła właśnie jej stolica, która stała się kołysanką renesansu. Jedyną wadą prowincji jest to, że podczas jednej krótkiej wycieczki nie będziesz w stanie zobaczyć wszystkich pięknych miejsc i cieszyć się przepychem i arcydziełami Florencji. Istnieje wiele różnych galerii, muzeów, pałaców, kościołów i katedr, z których każda zawiera prawdziwe arcydzieła najlepszych włoskich mistrzów. Historyczne centrum Florencji zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Na całym terytorium prowincji panuje łagodny i jednolity klimat kontynentalny. Obszar Florencji jest przesiąknięty pogórzami i dolinami, a także pasmem górskim Apeninów.
Mniejsze miasta prowincji, takie jak Marradi, Certaldo, Fiesole i Vinci, nie pozostają w tyle pod względem piękna. Można tu znaleźć stare ruiny rzymskich budowli, ciekawe muzeum mistrza Leonarda da Vinci, a także zwiedzić dom Boccaccia czy Villa Vignamaggio, w której podobno mieszkała Mona Lisa.
Najbardziej rozwinięty jest właśnie przemysł wiejski, w szczególności - winiarstwo. Krajobraz regionu zdobią jedynie długie i rozległe zielone winnice, które pozwalają lokalnym mistrzom tworzyć zarówno znane na całym świecie marki win, jak i skromniejsze, ale nie mniej pyszne.
Krajobrazy Florencji są typowe dla regionu Toskanii.