Nieruchomość w Pistoe.

Sprzedaż nieruchomości: domy, apartamenty, wille w Pistoe

Prowincja Pistoia we Włoszech znajduje się w regionie Toskanii i jest śródlądowa. Największą popularność prowincja zyskała jednak właśnie ze względu na wodę: turyści z całego świata przyjeżdżają tu, by odpocząć i poprawić swoje zdrowie w tutejszych źródłach mineralnych. Najbardziej prestiżowe i znane kurorty to Monsummano Terme i Montecatini Terme.
Broń przyniosła Pistoe nie mniejszą chwałę: stała się miejscem narodzin pierwszych pistoletów, które otrzymały swoją nazwę na cześć prowincji.
Dziś Pistoia zajmuje się bardziej pokojowymi zajęciami: ogrodnictwem, przędzeniem wełny i robieniem instrumentów muzycznych. Górzyste tereny prowincji są domem dla nowoczesnych ośrodków narciarskich. Na płaskim terenie można podziwiać piękne krajobrazy i wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po wszystkich kultowych zabytkach architektury Pistoi.
W małym miasteczku Pescha turyści gromadzą się, aby na własne oczy zobaczyć milion szkarłatnych róż, a także wiele innych rodzajów kwiatów.
W miejscowości Collodi można odwiedzić Park Pinokia, w którym znajdują się rzeźby wszystkich bohaterów tak słynnego dzieła literackiego. To właśnie w tym mieście powstała historia o drewnianym chłopcu i jego przyjaciołach.