Nieruchomości w Sienie

Sprzedaż nieruchomości: domy, apartamenty, wille w Sienie

Prowincja Siena to duża prowincja we Włoszech, która jest częścią regionu Toskanii. To nie tylko wspaniała przyroda i przyjemny klimat, ale także duża liczba wspaniałych zabytków historycznych i kulturowych, które zostały wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Skupiają się w stolicy prowincji Siena, Pienza, Val d'Orce i San Gimignano.

Większość krajobrazu prowincji to wzgórza, a pasma górskie zaczynają się na południu. Wytrwałość i ciężka praca pozwoliły miejscowym przekształcić te tereny z kamiennych terenów w żyzne winnice i gaje oliwne. Znajdują się tutaj małe, ale przytulne osiedla, w których można doskonale wypocząć, zanurzając się w nieopisanej lokalnej atmosferze. Ze względu na piękno i urok regionu, zakup tutaj nieruchomości będzie najlepszym rozwiązaniem.
W tak małych miejscowościach jak Montepulciano czy Montalcino można spokojnie odpocząć od zgiełku dnia codziennego, a w każdej lokalnej restauracji czy kawiarni zostaniesz powitany jako najbardziej pożądany i ukochany gość. Koniecznie spróbuj lokalnych win produkowanych w okolicy.
W San Gimignano warto zwiedzić unikalne kamienne wieże, które swoją wysokością i mocą śmiało mogą konkurować z nowoczesnymi drapaczami chmur. Oprócz wież warto podziwiać budynki, które powstały w XIII-XIV wieku.