Nieruchomości w Perugii.

Nieruchomość na sprzedaż: domy, apartamenty, wille w Perugii

Prowincja Perugia we Włoszech znajduje się w regionie Umbria. Miasto Perugia jest historycznym i administracyjnym centrum regionu. Miasto położone jest na pagórkowatym terenie, z którego widać całą dolinę Tybru i Morze Trasimene.
W okresie renesansu szkoła umbryjska wydała niezrównanych mistrzów, takich jak Perugino i Raphael Santi. Przez długi czas toczyły się na tym terenie długie krwawe bitwy, aż w 1540 r. prowincja została włączona do posiadłości Państwa Kościelnego. W 1797 roku Francuzi nazwali Perugię centrum Republiki Tyberyjskiej.
Nawet z czasów etruskich w prowincji pozostały elementy murów, bram i komór do chowania zmarłych. W całej Perugii znajduje się centrum archeologiczne, w którym można zobaczyć wszystkie wspaniałe znaleziska z lokalnych ziem.
W centrum stolicy znajduje się niezrównana fontanna Maggiore, ozdobiona wspaniałymi płaskorzeźbami o motywach mitologicznych. W pobliżu znajduje się średniowieczny ratusz, który powstał pod koniec XIII wieku. Teraz w środku znajduje się muzeum sztuki. W katedrze św. Wawrzyńca można zobaczyć obrączkę Marii Panny.
Pomimo tego, że Perugia jest jednym z najmniejszych miast na świecie, posiada linię metra o długości około czterech kilometrów.