Dolceacqua, Liguria - obowiązkowy punkt we Włoszech!

Małe włoskie miasteczka i wioski z historią prezentują szczególny urok i atmosferę, są głównym wrażeniem Ligurii i całych Włoch.

Wielu turystów przyjeżdża do Ligurii po wioskę Dolceacqua (dosłownie słodka woda) – ich nadzieje na zobaczenie niezwykłego piękna włoskiej historii uwieńczone są sukcesem.

Po kamiennych labiryntach starego włoskiego miasta można długo spacerować. Dotknij kamieni, spójrz na kawałki nieba z kamiennych studni i wyobraź sobie, jak żyli tu ludzie 200-300 lat temu. Użyj trochę wyobraźni i wyobraź sobie, jak wyglądało życie w takich autentycznych wioskach wiele wieków temu.

Dolceacqua znajduje się w dolinie rzeki Nerwii, która oddziela stare miasto u podnóża góry Rebuffao i twierdzę Castello dei Doria od jej nowszej części.

Nawet jeśli jesteś zmęczony, zostaw siły w nowej części miasta, to zrobi na Tobie takie samo wrażenie. Musisz wszystko oglądać. Nie da się wyróżnić czegoś, co wyróżnia się na tle miasta.

Chociaż nie – prawdopodobnie można wymienić jedną atrakcję, która jest znakiem rozpoznawczym Dolceacqua – stary most na rzece Nervia. Ten most zrobił wrażenie na Claude Monet, który odwiedził go w 1884 roku. Artysta nazwał go „perłą lekkości”. Monet przedstawił most nad Nervią na kilku słynnych płótnach.

Mam nadzieję, że wpadliście na pomysł miasteczka-miasta Dolceacqua i być może moje opowiadanie da wam impuls, żeby kiedyś przyjechać i zobaczyć wszystko na własne oczy.