Abruzja. Prowincja we Włoszech

Włoska prowincja Abruzzo otoczona jest z trzech stron górami, az czwartej obmywane jest wodami Adriatyku. Klimat tutaj jest po prostu super: nie ma długotrwałych deszczy, nie ma szkwałowych wiatrów, klimat jest równy i stabilny.

Czy możesz sobie wyobrazić, że w Abruzji nie ma żadnych przedsiębiorstw przemysłowych, więc ekologia jest tutaj w całkowitym porządku! Jest to więc najlepsze miejsce dla mieszkańców dużych miast i zadymionych obszarów. Klimat super, powietrze czyste, morze czyste! Co jeszcze jest potrzebne!

Wcześniej „dżentelmeni fortuny” uwielbiali tu spacerować, ale lokalna policja ich usunęła i musieli przenieść się do pracy w mniej ekologicznie czyste regiony Włoch. Teraz jest tu bezpiecznie, możesz spokojnie chodzić bez przyciskania torebki do piersi i nie bać się o portfele.

Oczywiście niewielu turystów często depcze ziemię Abruzji. Ale teraz, wraz z pojawieniem się nowych linii lotniczych, ten region Włoch może konkurować z innymi kurortami! Czekamy więc na otwarcie granic i koniecznie tu przyjedź!

Tak, w Abruzji jest kilka ciekawych miast, ale ten region jest interesujący w borgo - maleńkich górskich osadach. Wcześniej budowano je w celach obronnych już dawno, jeszcze w średniowieczu, a może nawet wcześniej, a wiele z nich przetrwało do dziś, a dziś można tu znaleźć ciszę i samotność, ciesząc się historią! Możesz sobie wyobrazić: domy są zbudowane z dzikiego kamienia, ciasno do siebie dociśnięte, dzięki czemu wyglądają jak naturalna kontynuacja górzystego terenu. Wspaniały widok!

Pescara jest stolicą regionu. Oto przestrzeń dla turysty: tutaj można znaleźć plaże, zabytki architektury. Ale nie tylko Pescara przyciąga turystów: bardzo malownicze miasta Aquila, Chieti i Teramo. Nie można oderwać wzroku od niesamowitego piękna katedr i starożytnych willi.

Piękno i nie tylko!