OCH DZIWNI WŁOCHY!

STAN WŁOCHÓW I PORZĄDKI RODZINY NIE ZAWSZE SĄ ZROZUMIAŁE DLA CUDZOZIEMCÓW!

Rodzina dla Włocha to duża liczba krewnych. Na chrztach, ślubach czy pogrzebach gromadzi się cała rodzina, a to nie tuzin bliskich krewnych. Kto, jeśli nie krewni, demonstruje swój prestiż i dobre samopoczucie: dotyczy to zarówno ubrania, jak i prezentu dla nowożeńców.

Nikt nie będzie sprzeciwiał się podstawom rodziny, dla większości Włochów jest to niemożliwe. Synowie mamy nie spieszą się z opuszczeniem rodzicielskiego gniazda, a jeśli już, to przenoszą się do domu po drugiej stronie ulicy lub w sąsiedztwie i to w dość przyzwoitym wieku: we Włoszech trzydziestoletni Włosi mieszkają z rodzicami. ⠀

Jak mogłoby być inaczej! Ich matki są tak kochane i rozpieszczane, że synowie nie wyobrażają sobie życia poza domem rodziców. A po ślubie zawsze raz w tygodniu biegają do matki po ciasta i noszą ubrania do prania i prasowania.

Ale Włosi to niezrównane aktorki. Zawsze robią, co chcą, ale lubią budować z siebie ciche, uległe, całkowicie podporządkowane ludziom, owce.

Włosi są bardzo praktyczni: we wszystkim widzą korzyści! Domki Włochów są małe, ale bardzo czyste i zadbane.

Włoch większość życia spędza w miejscach publicznych, a dom postrzega jako miejsce odpoczynku. Większość domów ma jedną salę recepcyjną z najlepszymi meblami, tkaninami i obrazami.

Zauważyłem, że wiele rodzin ma drugi, a nawet trzeci dom nad morzem lub w górach. Są to zazwyczaj małe mieszkania z kanapami, w których podczas wakacji może nocować cała rodzina. Te domy są również małe, ale bardzo przytulne.

We Włoszech uważa się, że ziemia jest zbyt cenna, aby uprawiać na niej kwiaty. Należy jednak zauważyć, że Włosi uprawiają dobre zbiory warzyw i owoców dosłownie na kawałku ziemi, a nawet na balkonie. Naprawdę lubię prawdziwych rosyjskich mieszkańców lata!)))

⠀⠀