Dlaczego Włosi tak lubią dzieci?

Jest jedna cecha Włochów, to uniwersalna miłość do dzieci, no cóż, po prostu solidne „pusi-pusi”. Nie raz zauważyłem, że oni, Włosi, są po prostu łagodni. Kiedy zobaczą dziecko. Czułość, podziw dla dzieci, chęć wycisnąć je wszystkie chlebem, nie karmić, popijajmy też maluchy przy policzkach. Ale to nic, ale kiedy widzą kobiety w ciąży, podziwiają to tak, jakby to ich żona lub siostra wkrótce dała kinder.

Pisałem wcześniej, że Włosi są bardzo przesądni. Mają tak wiele zwyczajów i przesądów dotyczących ciąży))) Mówią, że aby urodził się chłopiec, matka musi zostać nakarmiona świńskim ogonem (rozumiesz związek))) O ile tak jest, ale oni święcie w to wierz!

Jak dobrze jest być mamą we Włoszech, zawsze coś doradzą, podpowiedzą, doradzą na co dzień. Co więcej, wszyscy autorytatywnie przekonują, że wszystkie rady opierają się na doświadczeniach życiowych: tutaj wychowałam pięcioro dzieci i ani jedno nie cierpiało… coś).) Dlatego jako prawdziwi Włosi są po prostu zobowiązani do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem w wychowaniu dzieci.

Najważniejsze, aby nie kłócić się i uważnie słuchać, kiwać głową i namiętnie dziękować za radę)))

Oczywiście taka ogólna i powszechna wzmożona dbałość o dzieci jest bardzo przyjemna. Zawsze pomogą z wózkiem, ominą kolejki i będą stale robić drobne upominki dla najmłodszych. Cóż, po prostu słodkie!

Jak ci się podoba ten obsesyjny uwielbienie z dzieciństwa? Czy chciałbyś taką troskę i uwagę nieznajomych dla swoich dzieci?