Dla miłośników włoskiej starożytności i niepoprawnych romantyków

We Włoszech jest wiele starych rezydencji, klasztorów i willi. Wiele starych włoskich domów jest przypisywanych i być może jest to w rzeczywistości polecenie mistrzów-architektów. Znalazłem jedno takie ciekawe miejsce i chcę Wam o nim opowiedzieć. Jedźmy do Florencji!

W tym starożytnym włoskim mieście, na obrzeżach Florencji, znajduje się stary klasztor franciszkanów z XV wieku, który we współczesnych latach został przekształcony w luksusowy hotel.

Hotel San Michel szczyci się fasadą przypisywaną samemu Michałowi Aniołowi. Budynek z panoramicznym widokiem na Florencję znajduje się na szczycie wzgórza Chianti. To najbardziej romantyczne miejsce na przedmieściach Florencji! Dawny klasztor otoczony drzewami cytrynowymi i pachnącymi ogrodami. Michał Anioł, który zapewne czerpał inspirację z kontemplacji Florencji rozpostartej u podnóża wzgórza, wzniósł ten wyjątkowy zabytek architektoniczny.

Sam budynek i jego lokalizacja zachęca gości do wyruszenia w podróż po historii szlacheckiej włoskiej rodziny Medici.

Fasada otoczona jest bujnymi lasami. Ten hotel posiada łącznie 45 pokoi, z których większość posiada prywatne tarasy lub ogrody. Jeden z apartamentów nosi nazwę „Michelangelo”, zajmuje całą szerokość fasady i pierwotnie był biblioteką klasztorną. To tutaj Napoleon założył swoją siedzibę we Włoszech.

Ponadto we wnętrzu znajduje się fresk autorstwa Ferrucciego w starym refektarzu, który został całkowicie odrestaurowany.

Obecnie budynek jest zabytkiem architektury Włoch, a sam hotel jest jednym z najbardziej prestiżowych we Florencji.